Kilpailuiden lähtölistat & tulokset

13.5.2017 järjestettävien 2 - tason esteratsastuskilpailujen lähtölistat ja kilpailijatiedote KIPA:ssa!

Lähtölistat TÄÄLLÄ!

TULOKSET KIPA:SSA.

Vanhojen lähtölistojen ja tuloksien arkisto

JOKILAAKSOJEN 1-TASON ESTEMESTARUUSKILPAILUN 18.9.2016

TULOKSET

Luokka 1 Puomi arv. A.1.0, avoin aloitteleville ratsukoille
1 Petra Ulvi Lady Princess Rannikon Ratsastajat 0 vp
1 Johanna Niemelä Lumi-Aatu Pyhäjokilaakson Ratsastajat 0 vp
2 Silja Korpela Meteoriitti Pyhäjokilaakson Ratsastajat 8 vp


Luokka 2 50cm arv. A.1.0, avoin kaikille

1 Santra Palosaari HL Astor Ateljeen Ratsastajat 0 vp

1 Johanna Niemelä Lumi-Aatu Pyhäjokilaakson Ratsastajat 0 vp

1 Tuuli Luimula Tiipiön Bella Kainuun Kopse 0 vp

1 Ronja Seppä Bambi Prima Riders 0 vp

1 Sara Nykänen Babette Haapaveden Ratsatajat 0 vp

1 Petra Ulvi Kansas II Rannikon Ratsastajat 0 vp

1 Lotta Suhonen Keijumaan Hilma Jokilaakson Ratsastajat 0 vp

_______________________________________________________________________________

Lotta Suhonen Lady Princess Jokilaakson Ratsastajat Hyl


Luokka 3 Prix de Isännöitsijätoimisto R.Alaraatikka 70cm arv. 367.1, avoin kaikille
Lähtöjä 8, sijoittuu 2
1 Assi Ollikainen Vinha-Veera Lowland Riders 0 vp 39,96
2 Annika Viljamaa Vehkalan Karoliina Prima Riders 0 vp 42,81
________________________________________________________________________________ 3 Henna-Riina Jokitalo Vinkan Tuuli Prima Riders 0 vp 44,07
4 Tuuli Luimula Lacky Luck Kainuun Kopse 0 vp 48,51
5 Kati Karjalainen Vinnipuhh Myllyn Ratsukot 4 vp 48,53
6 Amanda Nilsson Erä-Armi Jokilaakson Ratsastajat 8 vp 43,46
7 Ronja Seppä Kukkarosuon Elsa Prima Riders 4 vp 49,21

Matilda Nilsson Kansas II Jokilaakson Ratsastajat Hyl
Laura Pisano Kenwood's Royal Phantom Nivalan Ratsastajat Ei startannut


Luokka 4a Prix de Sähköpalvelu Anttila Oy 80cm arv. 367.1, avoin suomenhevosille Lähtöjä 5, sijoittuu 3 (MESTARUUSLUOKKA)

1 Assi Ollikainen Vinha-Veera Lowland Riders 0 vp 39,44

2 Katja Priuska Virkun Mestari Rannikon Ratsastajat 0 vp 43,19

3 Heli Virtanen Rissikko Myllyn Ratsukot 4 vp 49,73 ______________________________________________________________________________

4 Henna-Riina Jokitalo Vinkan Tuuli Prima Riders 4 vp 49,75

5 Ronja Seppä Kukkarosuon Elsa Prima Riders 8 vp 44,34


Luokka 4b Prix de Ojan Rauta K-Maatalous 80cm arv. 367.1, avoin kaikille Lähtöjä 6, sijoittuu 2

1 Elina Holappa Vinnipuhh Myllyn Ratsukot 0 37,59

2 Tiina Rautio Hortesh Pyhäjokilaakson Ratsastajat 0 vp 39,13

________________________________________________________________________________ 3 Matleena Perkkiö Elshofs Gonda Ateljeen Ratsastajat 0 vp 39,66

4 Tuuli Luimula Lacky Luck Kainuun Kopse 0 vp 43,6

6 Henni Hietanen Rosy Zillah Prima Riders Hyl

Riikka Sinkkonen Roskilde Jokilaakson Ratsastajat Ei startannut


Luokka 5a Prix de Junnikkala Oy 90cm arv. 367.1, avoin poneille Lähtöjä 3, sijoittuu 3 (MESTARUUSLUOKKA)

1 Veera Junno Rockfield Perfection Prima Riders 0 vp 38,06

2 Tiina Rautio Hortesh Pyhäjokilaakson Ratsastajat 0 vp 39,12

3 Veera Junno Vehkalan Karoliina Prima Riders 4 vp 61,18 ________________________________________________________________________________ Henni Hietanen Rosy Zillah Prima Riders Ei startannu

Matleena Perkkiö Elshofs Gonda Ateljeen Ratsastajat Ei startannu

Laura Pisano Kenwood's Royal Phantom Nivalan Ratsastajat Ei startannu


Luokka 5b Prix de Koneurakointi Antero Mustakangas Ky 90cm arv. 367.1, avoin kaikille Lähtöjä 3, sijoittuu 1

1 Jonna Pajala Varssi Pyhäjokilaakson Ratsastajat 0 vp 44,53

_______________________________________________________________________________ 2 Katja Jussila Sokrates Pyhäjokilaakson Ratsastajat 4 vp 50,49

3 Marianne Priuska Virkun Mestari Rannikon Ratsastajat 4 vp 51,54


Luokka 6a Prix de Osuuspankki Oulainen 100cm arv. 367.1, avoin hevosille Lähtöjä 4, sijoittuu 3 (MESTARUUSLUOKKA)

1 Oona Huovari Obora's Leon Prima Riders 4 vp 38,97

2 Katja Jussila Sokrates Pyhäjokilaakson Ratsastajat 4 vp 45,65

3 Tiina Ojala Trentino Colorado S Prima Riders 0 vp 47,26 Hyl

________________________________________________________________________________

4 Jonna Pajala Varssi Pyhäjokilaakson Ratsastajat 4 vp 52,93

Esteratsastuksessa joukkueita ei ilmoittautunut kuin 2, joten joukkuemestaruus ei selvinnyt.


1­ - tason esteratsastuskilpailut 14.5.2016, järj. Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry

TULOKSET

Luokka 1, 40 cm, arv. A.1.0, lähti 3, sij. 3.
1) Tatu Sandvik – Lilith, HaR 0 vp.
1) Veera Uusitalo – Reebok, HaR 0 vp.
1) Anne Nevalainen ­ Ameliina, PyRa 0 vp.


Luokka 2, 60 cm, arv. A.1.0, lähti 9, sij. 4
1) Aino Alatalo – Egeria, PyRa 0 vp.
1) Meeri Kivimäki – Armi, PyRa 0 vp.
1) Tatu Sandvik – Lilith, HaR 0 vp.
1) Heli Virtanen – Rissikko, MylRa 0 vp.
2) Tiina Kangas – Hilan Sisu, PyRa 4 vp.
2) Veera Uusitalo – Reebok, HaR 4 vp.
3) Anne Nevalainen – Ameliina, PyRa 8 vp.
3) Anniina Talus – Bellissimo, JoRa 8 vp.
Hinni Kerola – Love La Fair, RanRat hyl.

Luokka 3, 80 cm, arv. 367.1 (A2/A2), lähti 16, sij. 4

1) Tiina Rautio – Hortesh, PyRa 0/0/42.53

2) Carolina Sudhom – Welur A LowRid 0/0/43.55

3) Aino Alatalo – Egeria, PyRa 0/0/44.23

4) Eveliina Tolonen – Vehkalan Karoliina, PRIMA 0/0/53.47

5) Oona Huovari – Obora ́s Leon, PRIMA 0/0/55.27

6) Essi Alavuokila – Arizona, ClaRi 0/0/60.87

7) Heidi Sorvoja – Hilan Oleksi, RanRat 0/0/61.92

8) Anne-Reeta Hauru – Zo Maar Zoe, MylRa 0/0/64.83

9) Iida Matila – Dekadents, PyRa 0/4/52.83

10) Annika Viljamaa – Vehkalan Karoliina, PRIMA 0/4/78.13

11) Heli Virtanen – Rissikko, MylRa 0/hyl 35.25

12) Sonja Rytky – Hilan Sisu, PyRa 0/hyl 44.00

13) Aino Alatalo – Armi, PyRa 4/50.65

14) Tiia Borén – Doyher Delily, Arts 4/62.91

Hinni Kerola – Love La Fair, RanRat hyl

Luokka 4, 90+ cm, arv. 367.1 (A2/A2), lähti 10, sij. 3

1) Tiina Rautio – Hortesh, PyRa (90 cm) 0/0/46.44

2) Iida Matila – Dekadents, PyRa (90 cm) 0/0/55.56

3) Jonna Pajala – Varssi, PyRa (100 cm) 0/0/56.03

4) Oona Huovari – Obora's Leon, (90 cm) PRIMA 0/0/56.74

5) Tiia Borén – Doyher Delily, (90 cm) Arts 0/4/45.26

6) Katja Jussila – Sokrates, (90 cm) PyRa 0/45.03

7) Suvi Tolonen – Flying Mandy, (90 cm) RanRat 4/38.44

8) Carolina Sudhom – Welur A, LowRid 12/38.06

Heidi Sorvoja – Hilan Oleksi, RanRat (90 cm) hyl.

Essi Alavuokila – Cooltiger, ClaRi (90 cm) hyl.

1 – Tason esteratsastuskilpailut 14.5.2016 LÄHTÖLISTAT:

Luokka 1. 40cm arv. A.1.0, avoin kaikille

1. Emma Lidström – Kelly, LidRid Team ry

2. Anniina Talus – Bambi, Jokilaakson Ratsastajat ry

3. Tatu Sandvik – Lilith, Haapaveden Ratsastajat ry

4. Veera Uusitalo – Reebok, Haapaveden Ratsastajat ry

5. Anne Nevalainen – Ameliina, Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry


Luokka 2. 60cm arv. A.1.0, avoin kaikille

1. Aino Alatalo – Egeria, Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry (poni)

2. Anniina Talus – Bambi, Jokilaakson Ratsastajat ry (poni)

3. Hinni Kerola – Love La Fair, Rannikon Ratsastajat ry (poni)

4. Emma Lidström – Goldencoast Pegasos, LidRid Team ry (poni)

5. Meeri Kivimäki – Armi, Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry (poni)

6. Tatu Sandvik – Lilith, Haapaveden Ratsastajat ry (poni)

7. Tiina Kangas – Hilan Sisu, Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry

8. Veera Uusitalo – Reebok, Haapaveden Ratsastajat ry

9. Heli Virtanen – Rissikko, Myllyn Ratsukot

10. Anne Nevalainen – Ameliina, Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry

11. Anniina Talus – Bellissimo, Jokilaakson Ratsastajat ry


Luokka 3. 80cm, arv. 367.1, avoin kaikille

1. Aino Alatalo – Egeria, Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry (poni)

2. Eveliina Tolonen – Vehkalan Karoliina, Prima Riders ry (poni)

3. Tiia Borén – Doyher Delily, Ateljeen Ratsastajat ry (poni)

4. Tiina Rautio – Hortesh, Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry (poni)

5. Emma Lidström – Goldencoast Pegasos, LidRid Team ry (poni)

6. Hinni Kerola – Love La Fair, Rannikon Ratsastajat ry (poni)

7. Aino Alatalo – Armi, Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry (poni)

8. Annika Viljamaa – Vehkalan Karoliina, Prima Riders ry (poni)

9. Essi Alavuokila – Cooltiger, Classic Riders

10. Matti Mehtälä – Valentine's Rose, Jokilaakson Ratsastajat ry

11. Iida Matila – Dekadents, Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry

12. Anne-Reeta Hauru – Zo Maar Zoe, Myllyn Ratsukot

13. Sonja Rytky – Hilan Sisu, Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry

14. Carolina Sudhom – Welur-A, Lowland Riders ry

15. Caroliina Isokääntä – Brylant, Classic Riders

16. Oona Huovari – Obora's Leon, Prima Riders ry

17. Heli Virtanen – Rissikko, Myllyn Ratsukot

18. Essi Alavuokila – Arizona, Classic Riders


Luokka 4. 90cm+ arv. 367.1, avoin kaikille

1. Tiina Rautio – Hortesh, Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry (poni)

2. Suvi Tolonen – Flying Mandy, Rannikon Ratsastajat ry

3. Katja Jussila – Sokrates, Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry

4. Essi Alavuokila – Cooltiger, Classic Riders

5. Matti Mehtälä – Valentine's Rose, Jokilaakson Ratsastajat ry

6. Iida Matila – Dekadents, Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry

7. Carolina Sudhom – Welur-A, Lowland Riders ry

8. Caroliina Isokääntä – Brylant, Classic Riders

9. Oona Huovari – Obora's Leon, Prima Riders ry

10. Jonna Pajala – Varssi, Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry 100 cm

Kilpailujen ulkopuolella 100 cm:

11. Suvi Tolonen – Flying Mandy, Rannikon Ratsastajat ry

12. Katja Jussila – Sokrates, Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry


ESTERATSASTUSKILPAILUT 9.8.2015 LÄHTÖLISTA


Luokka 1 ristikko arv. A.1.0 avoin kaikille


1. Emilia Soini - Smoona Jokilaakson Ratsastajat ry JoRa
2. Saana Paakkonen - Aika-Veikko Pyhäjokilaakson Ratsastajat ry PyRa
3. Jenni Karjalainen - Zorro Lowland Riders ry LowRid
4. Salla Tapio - Ruffus Jokilaakson Ratsastajat ry JoRa
5. Heidi Vartiainen - Pasadena Ylä-Savon Ratsastajat Y-SRat
6. Niina Palosaari - Tiikerin tytär RatsuTeam ry RT
7. Emilia Soini - Lady Blue Eye Jokilaakson Ratsastajat ry JoRa

ILMOITTAUTUNEITA 7

Luokka 2 50cm arv. A.1.0 avoin kaikille


1. Santra Palosaari - HL Astor Ateljeen Ratsastajat ry Arts
2. Eveliina Tolonen- Hop O'my thumb Prima Riders ry (pieni poni) PRIMA
3. Niina Palosaari - Tiikerin tytär RatsuTeam ry RT
4. Heidi Vartiainen - Pasadena Ylä-Savon Ratsastajat Y-SRat
5. Henna-Riina Jokitalo - Vinkan Tuuli Prima Riders ry PRIMA
6. Moona Alila - Ruffus Jokilaakson Ratsastajat ry (iso poni) JoRa
7. Taina Siipola - Erä-Iisak Rannikon Ratsastajat ry RanRat
8. Assi Ollikainen - Vinha-Veera Lowland Riders ry LowRid
9. Pauliina Kangas - Valfijs Oulun Ratsastajat ry OR
10. Lotta Hirvilammi - Doyher Delily Pyhäjokilaakson Ratsastajat PyRa
11. Päivi Ojala - Vitvero Oulun Ratsastajat OR
12. Riitta Lapinoja - Fondo Ferraro Rannikon Ratsastajat ry RanRat

ILMOITTAUTUNEITA 12

Luokka 3a 70cm Prix de Koneurakointi Antero Mustakangas Ky arv. 367.1 avoin kaikille


1. Eveliina Tolonen - Hop O'my thumb Prima Riders ry (pieni poni) PRIMA
2. Veera Junno - Rockfield Perfection Prima Riders ry (iso poni) PRIMA
3. Lotta Hirvilammi - Doyher Delily Pyhäjokilaakson Ratsastajat(iso poni)PyRa
4. Roosa Haapakoski - Herr Dimka Prima Riders ry (iso poni) PRIMA
5. Krista Sumén - Laluna Oulun Ratsastajat ry OR
6. Riitta Lapinoja - Fondo Ferraro Rannikon Ratsastajat ry RanRat
7. Pauliina Kangas - Valfijs Oulun Ratsastajat ry OR
8. Noora Sarkkinen - Chantal Oulun Ratsastajat ry OR
9. Suvi Tolonen - Flying Mandy Rannikon Ratsastajat ry RanRat
10. Hanna Hautamäki - Lemaksas Pegasos Riding Team ry PRT
11. Riikka Sinkkonen - Roskilde Jokilaakson Ratsastajat ry JoRa
12. Riikka Kangasvieri - Meskan Saku Kokkolan Ratsastajat ry K-GR
13. Krista Sumén - Beador Oulun Ratsastajat ry OR

ILMOITTAUTUNEITA 13, SIJOITTUU 4

Luokka 3b 70cm Prix de Sähköpalvelu Anttila Oy arv. 367.1
avoin suomenhevosille


1. Riikka Kangasvieri - Meskan Saku Kokkolan Ratsastajat ry K-GR
2. Päivi Ojala - Vitvero Oulun Ratsastajat OR
3. Henna-Riina Jokitalo - Vinkan Tuuli Prima Riders ry PRIMA
4. Eeva Rönkkö- Mikupas Ylä-Savon Ratsastajat Y-SRat
5. Taina Siipola - Erä-Iisak Rannikon Ratsastajat ry RanRat
6. Jenna Jylkkä - Oboe Prima Riders ry PRIMA
7. Heli Virtanen - Rissikko Myllyn ratsukot ry MylRa
8. Niina Palosaari - Shikaani RatsuTeam ry RT
9. Assi Ollikainen - Vinha-Veera Lowland Riders ry LowRid
10. Heidi Sorvoja - Hilan Oleksi Rannikon Ratsastajat ry RanRat

ILMOITTAUTUNEITA 10, SIJOITTUU 3

Luokka 4 90cm Prix de Kuljetuspalvelu Heikkilä Oy arv. 367.1 avoin kaikille


1. Roosa Haapakoski - Herr Dimka Prima Riders ry (iso poni) PRIMA
2. Tonya Siipola - Bolieta Rannikon Ratsastajat ry (iso poni) RanRat
3. Veera Junno - Rockfield Perfection Prima Riders ry (iso poni) PRIMA
4. Laura Räsänen - Laluna Oulun Ratsastajat ry OR
5. Riikka Sinkkonen - Roskilde Jokilaakson Ratsastajat ry JoRa
6. Hanna Hautamäki - Lemaksas Pegasos Riding Team ry PRT
7. Heidi Sorvoja - Hilan Oleksi Rannikon Ratsastajat ry RanRat
8. Pauliina Kangas - Rodrigo II Oulun Ratsastajat OR
9. Niina Palosaari - Shikaani RatsuTeam ry RT
10. Jemina Lastumäki - Enterprice Prima Riders ry PRIMA
11. Suvi Tolonen - Flying Mandy Rannikon Ratsastajat ry RanRat
12. Noora Sarkkinen - Chantal Oulun Ratsastajat ry OR
13. Fanny Korkiakoski - Fuks Kentaurit 98 ry KEN98
14. Katja Jussila - Sokrates Pyhäjokilaakson Ratsastajat PyRa
15. Tiina Ojala - Trentino Colorado S Prima Riders ry PRIMA
16. Laura Räsänen - Beador Oulun Ratsastajat ry OR

ILMOITTAUTUNEITA 16, SIJOITTUU 4

Luokka 5 100cm Prix de Isännöitsijätoimisto R.Alaraatikka
arv. 367.1 avoin kaikille


1. Tonya Siipola - Bolieta Rannikon Ratsastajat ry (iso poni) RanRat
2. Jemina Lastumäki - Enterprice Prima Riders ry PRIMA
3. Katja Jussila - Sokrates Pyhäjokilaakson Ratsastajat PyRa
4. Pauliina Kangas - Rodrigo II Oulun Ratsastajat OR
5. Tiina Ojala - Trentino Colorado S Prima Riders ry PRIMA

ILMOITTAUTUNEITA 5 , SIJOITTUU 2

_____________________________________________________


PyRa 1-tason koulukisat 18.4

Tulokset

Luokka 1 (epävirallinen) Käynti-raviluokka

1. Saana Paakkonen - Aika-Veikko, PyRa 63,82%

Luokka 2. HeC:1 (10/3)

1. Tiina Rautio - Hortesh, PyRa 70,25%
2. Krista Nykänen - Babette, Har 64%
2. Katja Jussila - Attila, PyRa 64%

4. Matleena Perkkiö - Elshofs Gonda, Arts 62,25%
5. Henna Luomajoki - For Emil, PRT 62,25%
6. Saaga-Angelia Raudasoja - V.K Garolina, PyRa 62%
7. Riitta Lapinoja - Love La Fair, RanRat 61,25%
8. Kirsi Arvola - Mirjetta, Arts 60%
9. Noora Paananen - Ilon Kiri, Perhojokilaakson Ratsastajat 59,25%
10. Riitta Lapinoja - Bolieta, RanRat 56,75%

Luokka 3. B-merkin kouluohjelma (6/2)

1. Tiina Rautio -Hortesh, PyRa 64,56%
2. Krista Nykänen - Babette, Har 62,17%

3. Matleena Perkkiö - Elshofs Gonda, Arts 61,73%
4. Carolina Salo - Barclay Lovell, PyRa 60,86%
5. Kirsi Arvola - Mirjetta, Arts 59,56%
6. Saaga-Angelia Raudasoja - V.K Garolina, PyRa 59,34%
(Ella Pääkkönen - Top Secret, kilpailun ulkopuolella 59,34%)


-----------------------------------------------------------------


Pyhäjokilaakson ratsastajien 1-tason koulukisat 22.2.15

Tulokset

Luokka 1. Epävirallinen Käynti-Raviluokka (5/2)

1. Katja Jussila- Attila II, PyRa 67,4 %

2. Ronja Oksa - Lillith, HaR 60,6 %


3. Saana Paakkonen - Aika-Veikko, Pyra 57,6 %

4. Annele Piukkala - Odyseusz, RanRat 56,5 %

5. Emilia Soini - Smoona , JoR 48,5%

Luokka 2. He C Tutustumisluokan kouluohjelma (rata B) 2009 (17/5)

1. Tiina Rautio - Hortesh, PyRa 66,1 %

2. Rosa Nykänen - Rummu Jüri, HaR 62,2 %

3. Riikka Sinkkonen - Roskilde, JoRa 61,9 %

4. Jenna Hietasaari - Maur, Prima Riders 61,6 %

5. Veera Junno - Rocfield Perfection, Prima Riders 61,4 %


6. Rinna-Riikka Alakangas - Ronja, Arts 60,8 %

7. Saaga-Angelia Raudasoja - V.K Garolina, PyRa 60 %

8. Henna Luomajoki - For Emil, PRT 58,6 %

9. Mira Härö - Vinskin Vintiö, PyRa 58,3 %

10. Matleena Perkkiö - Elshofs Gonda, Arts 57,2 %

11. Essi Heikkilä - Okkalin Olivia, PyRa 56,9 %

12. Ronja Tuomivaara - Hondsrug Grenadier, RanRat 56,7 %

13. Krista Nykänen - Babette , HaR 56,4 %

14. Riitta Lapinoja - Bolieta, RanRat 56,1 %

15. Iida Matila -Dekadents, PyRa 55,8 %

16. Silja Tuomivaara - Lumiprinssi, RanRat 54,4 %

17. Sandra Palosaari - H L Astor, Arts 52,2 %

Luokka 3. He B K.N Special 2009 (14/4)

1. Salla Sipilä - Kalvarija, Prima Riders 63,8 %

1. Tiina Rautio - Hortesh, PyRa 63,8 %

3. Rosa Nykänen - Rummu Jüri, HaR 61,6 %

4. Jenna Hietasaari - Maur, Prima Riders 60,4 %


5. Veera Junno - Rocfield Perfection, Prima Riders 59,4 %

6. Riikka Sinkkonen - Roskilde, JoRa 58,6 %

7. Matleena Perkkiö - Elshofs Gonda, Ateljeen Ratsastajat 58,0 %

8. Krista Nykänen - Babette , HaR 57,4 %

9. Saaga-Angelia Raudasoja - V.K Garolina, PyRa 56,8 %

10. Iida Matila -Dekadents, PyRa 54,6 %

10. Essi Heikkilä - Okkalin Olivia, PyRa 54,6 %

12. Jaana Oksa - Vitrazas, HaR 54,0 %

13. Riitta Lapinoja - Bolieta - RanRat 51,8 %

14. Tarja Meriläinen - Sekwana, HaR 49,2 %